هیتر سونای خشک

هیتر سونای خشک مهم ترین جزء در یک سونای خشک است. هیتر گرمای مورد نیاز سونا را تامین می کند. بنابراین، بدون وجود هیتر سونای خشک، سونا کاملاً بلا استفاده خواهد بود. از همین جهت، هنگام خرید این دستگاه باید دقت زیادی به خرج داد. شرکت نقراب با گردآوری مطالبی مفید پیرامون این محصول، به معرفی برخی از نکات مهم در مورد هیتر سونای خشک پرداخته است.

هیتر سونای خشک چیست؟

اگر شما به دنبال خرید یک سونا هستید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید، می دانید که خرید بهترین هیتر سونای خشک مهم است زیرا سونا بدون این دستگاه عملا کاربردی ندارد و بی استفاده می ماند. سونا یک اتاق ساخته شده از چوب نرم است و یکی از تجهیزات مهم سونا هیتر سونای خشک است که قادر به رساندن دمای سونا به 190 درجه فارنهایت و بالاتر است. یک فرد معمولی می تواند این دما را تحمل کند. بنابراین به طور خلاصه یک سونا یک اتاق چوبی با یک هیتر سونای خشک است که قادر به تولید حرارت خشک برای سونا است.

هیتر سونای بخار قلب سونا است. هیتر سونای خشک می تواند برای سونای خشک یا سونای بخار استفاده شود. روغن اکالیپتوس را می توان در سطل آب بخور برای ایجاد یک عطر بخار مناسب استفاده کنیم. برخی از بهترین مزایای استفاده از سونا عبارتند از:

سم زدگی از طریق عرق کردن

افزایش جریان خون به سطح پوست برای پوست سالم و گردش خون احساس آرامش بخش بعد از آن با خواب آرام تر

همچنین اثرات درمانی این دستگاه ها بسیار موثر است

ویژگی های یک هیتر سونای خشک مناسب:

هیتر سونای خشک مناسب گرمای مطلوب تولید می کند.

هیتر سونای خشک با عناصر فولادی ضد زنگ ساخته شده باشد.

کنترل کننده برای تنظیم دما داشته باشد.

استفاده از دستگاه آسان باشد.

مخزن داخلی از ورق گالوانیزه با درجه حرارت بالا ساخته شده باشد. پوسته خارجی از ورق گالوانیزه با پوشش فلورو کربن ساخته شده است.

دوام بالا داشته باشند.

هیتر سونای خشک باید با عایق حرارتی با درجه بالا ساخته می شوند.

طبق استانداردهای جهانی ساخته شده باشند.

مزایای هیتر سونای خشک الکتریکی:

هیتر سونای خشک الکتریکی راحت تر و در زمان کمتر سونا را گرم می کند و کنترل دما توسط آن دقیق است.

هیتر سونای خشک الکتریکی محبوب ترین نوع برای دوام و راحتی در امکانات تجاری ثابت مانند باشگاه های ورزشی، هتل ها، بیمارستان هاو پایگاه های نظامی و غیره استفاده می شوند. در سوناهای کوچک مسکونی از یک هیتر سونای الکتریکی با حدود 3 کیلو وات (3000 وات) استفاده می کنند. در سوناهای بزرگ تجاری بهتر است توسط هیتر سونای خشک الکتریکی سه فاز ایستاده استفاده شود. اکثر مناطق مسکونی از قدرت تک فاز برخوردار هستند. اگر مطمئن نیستید که ولتاژ برق چند است، قبل از سفارش دادن یک هیتر سونای بخار با یک متخصص برق مجاز تماس بگیرید.

هیتر سونای خشک بسیار رایج است و مدل مورد دلخواه خود را می توانید انتخاب کنید.

استفاده از آن راحت است.

هنگام نصب بسیار امن است.

به دودکش نیازی ندارد.

معایب هیتر سونای خشک الکتریکی:

این دستگاه باید توسط یک برقکار نصب شود.

مدل های رنگی آن می توانند در طول زمان خراب شوند.

برق گران است.

انتشار CO2 بیشتر از سایر انواع سوخت است.

هیتر سونای خشک چگونه کار می کند؟

در یک هیتر سونای خشک الکتریکی ، انرژی الکتریکی باعث گرم شدن المنت ها می شود. انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی در المنت ها تبدیل می شود . سپس حرارت از عناصر به سنگهایی که در بالای آنها قرار گرفته است منتقل می شود. این سنگ گرما را ذخیره می کند و در نتیجه هوای سونا را گرم می کند. تماس مستقیم بین عناصر گرم و سنگ باعث می شود که گرما به همان اندازه کارآمد منتقل شود.

هنگامی که سنگ ها داغ هستند، آب به آرامی به آنها اضافه می شود که فورا برای ایجاد بخار تبخیر می شود. این بخار در اطراف اتاق سونا گردش می کند و یک محیط گرم و مرطوب کننده برای سونا ایجاد می کند.

ساختار هیتر سونای خشک:

اکثر این دستگاه ها از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا گالوانیزه ساخته شده اند و باید به طور مناسب برای مقاومت به زنگ زدگی پوشش داده شوند. هیترهایی که رنگ شده اند در برابر زنگ زدگی مقاوم تر هستند اما بعد از مدتی ممکن است رنگ آن ها از بین برود.

برای خرید هیتر سونای خشک به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

ابتدا باید فضای سونا را اندازه گیری کنیم و هیتر سونای خشک را با ابعاد مناسب خریداری کنیم. این دستگاه باید نکات ایمنی مهم را داشته باشد و بر روی دستگاه درج شده باشد.اطمینان حاصل کنید که هیتر سونای بخار برای ابعاد اتاق سونا شما مناسب است.

اندازه اتاق سونا - قاعده کلی این است که برای هر 50 فوت مکعب اتاق سونا 1 کیلو وات نیاز دارید. بنابراین به عنوان نمونه برای یک اتاق سونا 5.5 * 5 سانتیمتری با سقف 7 اینچ 5.5* 5 *7 فوت مکعب نیاز دارید، بنابراین شما نیاز به یک هیتر سونای خشک 4 کیلو وات یا بزرگتر نیاز دارید.

قیمت هیتر سونای خشک:

هیتر سونای خشک چون انواع مختلفی دارد قیمت آن ها متفاوت است. هیتر سونای خشک باتوجه به کیفیت، برند آن تعیین می شود. این محصول را از مراکز معتبر خریداری کنید.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط